گران قیمت ترین مواد غذایی دنیا

۱۰ مورد از گران قیمت ترین مواد غذایی دنیا

درک و برداشت مردم از عبارت “گران قیمت ترین مواد غذایی” بسیار با هم متفاوت است. برای بسیاری از مردم گران قیمت ترین مواد غذایی به معنی ماهی قزل آلای قرمز و برای بسیاری دیگر تداعی گر قارچ دنبلان است. به هر حال غذاها و محصولات غذایی بسیار زیادی در دنیا وجود دارند که قیمت آن ها در تصور شما نمی گنجد. باهم نگاهی گذرا به گران قیمت ترین مواد غذایی دنیا بیاندازیم.

گران قیمت ترین مواد غذایی دنیا

قارچ ماتسوتیک    matsutake mushrooms

این قارچ ها آنقدر در دنیا کمیاب هستند که در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم از آن ها به ۶۰۰ دلار می رسد.  این قارچ ها از محصولات بومی ژاپن هستند، ولی امروزه در برخی کشور های دیگر آسیای شرقی هم رشد می کنند. متاسفانه تعداد این قارچ ها روز به روز به دلایل مختلفی مانند اثرات حشرات موذی و رشد برخی گیاهان مهاجم به مناطق سایه، که محل رشد این قارچ ها می باشد، در حال کاهش است. به دلیل اینکه هیچ راهی برای کشت مصنوعی این قارچ ها وجود ندارد، احتمال اینکه در آینده نسل این نوع از قارچ منقرض شود وجود دارد.

گران قیمت ترین مواد غذایی دنیا

قهوه کپی لواک    kopi luwak coffee

این نوع از قهوه به طور صنعتی در اندونزی، فیلیپین و جنوب هندوستان تولید می شود. کپی لواک گران ترین قهوه موجود در دنیاست. قیمت این قهوه بین ۲۵۰ تا ۱۲۰۰ دلار به ازای هر یک کیلوگرم نوسان دارد. این قهوه به خاطر شیوه تولید بسیار خاص آن شهرت پیدا کرده است.

خاویار مروارید سفید آلبینو   white pearl albino caviar

یک کیلوگرم از این خاویار ۹۱۰۰ دلار ارزش دارد!ماهی آلبینو یک نوع ماهی بسیار بزرگ جسه است که در دریای خزر زندگی می کند. قیمتاین خاویار به این دلیل بسیار بالاست که تخمک های این ماهی به ندرت درونشان ایجادمی شود. در واقع هنگامی که آن ها صد ساله می شوند.

گران قیمت ترین مواد غذایی دنیا

سوپ لانه پرستو swallows’ nest soup

لانه این پرندگان تقریبا به طور کامل از بزاقدهانشان ساخته می شود، بدون اضافه کردن هیچ ماده خارجی دیگر! در نتیجه آشیانه اینپرندگان به طور ظریفانه ای توسط آشپزهای چینی در غذاهایشان به کار می رود.  دلیل قیمت بالای این ظرف غذا را می توانبه سادگی توضیح داد: جمع آوری لانه های این پرندگان، کار بسیار دشوار و خطرناکی است.این پرندگان لانه خود را در صخره ها و پرتگاه های مرتفع می سازند، جایی که احتمالسقوط فرد جمع کننده لانه بسیار زیاد است. قیمت یک کاسه یک کیلوگرمی از این سوپحدود ۳۰۰۰ دلار می باشد.

گران قیمت ترین مواد غذایی دنیا

زعفران   saffron

قیمت این چاشنی غذایی می تواند بین ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار به ازای هر کیلوگرم متغیر باشد. دلیل این گرانی این است که زعفران، فقط هفت روز در سال، در فصل پاییز رشد می کند. این ماده به وسیله دست، جمع آوری و فرآوری می شود. علاوه بر این، برای به دست آوردن یک کیلوگرم زعفران، باید ۳۰۰ گل زعفران را جمع آوری کرد.

گران قیمت ترین مواد غذایی دنیا- زعفران

قارچ سفید   white truffles  

علت گرانی این نوع خاص از قارچ که زیر خاک رشد میکند، به دلیل شرایط بسیار حساس و خاصیست که برای رشدشان لازم است. همچنین برای جمعآوری و نگه داری از آن ها روش های پیچیده و خاصی استفاده می شود. به علاوه، طعم وعطر این گیاه، فوق العاده خاص و بی نظیر می باشد. در اروپا، یک کیلوگر قارچ سفیدمعادل ۲۱۰۰ دلار قیمت دارد.

گران قیمت ترین مواد غذایی دنیا

مرغ سیاه ایام سمانی ayam cemani black chicken

مرغ ایام سمانی در اندونزی پرورش می یابد. ولی به خاطر ترسی که از انتشار آنفولانزای پرندگان وجود دارد، به کشورهای زیادی صادر نمی شود. این نژاد مرغ بسیار کمیاب است به طوری که هر یک از آن ها در اندونزی حدود ۲۰۰ دلار قیمت دارد. و خارج از این کشور، قیمت این مرغ می تواند به هزاران دلار برسد.

البته در کشور مالزی هممرغ ایام سمانی رایج است و قیمت آن بیشتر از قیمت یک مرغ معمولی نیست.

گران قیمت ترین مواد غذایی دنیا

استیک واگیو ژاپنی  Japanesewagyu steaks

استیک واگیو که از گوشت گاو ژاپنی تهیه می شود، یکیاز خوشمزه ترین و گران قیمت ترین غذاهای دنیاست. این گوشت عطر فوق العاده شگفتانگیز و ظاهری فوق العاده دلفریب دارد. در کشور ژاپن، گوشت خالص گاو نر واگیو، بههمراه نوشیدنی و پخش یک موزیک کلاسیک ملایم سرو می شود. قیمت یک کیلو گرم از ایننوع گوشت حدود ۴۵۰ دلار می باشد.

گران قیمت ترین مواد غذایی دنیا

ژامبون خشک شده ایبریایی   dry-cured Iberian ham

ژامبون ایبریایی که در اسپانیا تولیدمی شود، گران ترین نوع ژامبون در سرتاسر دنیا می باشد. در اسپانیا، خوک ایبریاییفقط با بلوط تغزیه می شود و مکان های مخصوصی برای چرای آن ها فراهم شده است. قیمتیک کیلوگرم ژامبون ایبریایی حدودا ۳۹۲ دلار می باشد.

گران قیمت ترین مواد غذایی دنیا

پنیر گوزن شمالی  moosecheese

یکی از گران قیمت ترین پنیرهای دنیا، پنیر گوزنشمالی است که فقط در یک مکان تولید می شود: مزرعه خانه گوزن های شمالی در سوئد.برای تهیه آن از شیر گوزن های شمالی استفاده می شود. این نوع پنیر، سفید رنگ است وظاهری شبیه به پنیر فتا دارد. هر کیلو گرم از این پنیر حدود ۱۰۷۴ دلار قیمت دارد وبه تعداد خیلی کمی هم تولید می شود.

گران قیمت ترین مواد غذایی دنیا

موز   banana

درست شنیدید، موز! ولی نه آن موزی که مد نظر شماست.شخصی به اسم استفان بروش، برای تولید میوه هایی به اشکال مختلف، شهرت بسیار زیادیبه دست آورده است. در واقع، این یک اثر هنری است که بیشتر دوست دارید آن را بر رویطاقچه خانه بگذارید تا اینکه آن را بخورید.

گران قیمت ترین مواد غذایی دنیا

نظرتان درباره یک سیب مکعب شکل چیست؟! یا یکهندوانه به شکل قلب! شکل دهندگان میوه می توانند به هر شکلی که شما بخواهیدبرایتان میوه تولید کنند. مشخص است که قیمت این نوع میوه ها بسیار گران تر از میوههای معمولی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو