به کالیز خوش آمدید.لطفا برای خرید محصولات کالیز دست نگه دارید. سایت در حال به روز رسانی است.
زعفران سرگل صادراتی کالیز

هر مثقال زعفران چند گرم است

واحد اندازه گیری زعفران چیست؟ یک مثقال زعفران در بازار چطورخرید و فروش می‌ شود؟ در گذشته زعفران را با چه واحدهای اندازه گیری می کردند؟ هر مثقال از چند گرم تشکیل شده است؟ برای پاسخ دادن به سوالات بالا، ابتدا باید بدانیم مثقال چیست و کاربرد آن برای چیست. در گذشته برای خرید و فروش زعفران، طلا از واحدهایی مثل سیر و من استفاده می شد.ولی برای این که استاندارد خاصی نداشت و به خاطر گران بودن و ارزشمند بودن زعفران بر مبنای کیلو گرم استفاده شد و برای تمام اقشار مردم از هرلحاظ قابل قبول بود. مشکلی در که آن دوران وجود داشت واحداندازه گیری زعفران دقیقا مشخص نبود.برای اندازه گیری، اکنون از کیلو گرم برای خرید و فروش انواع زعفران استفاده می کنند. مثقال یکی از واحد های اندازه گیری جرم اجسام که برای اندازه گیری زعفران و طلا به کار می رود و برای اجسام گران قیمت استفاده می شود و این واحد اندازه گیری در کشورهای اسلامی مورد استفاده است.یک کیلو ۲۱۷ مثقالطریقه توزین اندازه گیری زعفران به شرح زیر است: یک کیلو گرم زعفران ۲۱۷ مثقال است و شما حتما میدانید که یک کیلوگرم زعفران هزار گرم می باشد و اگر بخواهیم یک کیلوگرم را به مثقال تبدیل کنیم باید هزار را بر ۶۰۸/۴ تقسیم کنیم که عدد ۲۱۷ به دست می آید.

یک مثقال زعفران معادله ۴.۶۰۸  گرم( تلفظ ۴ گرم و ۶۰۸ ثوت) است و در بازار ممکن است این میزان ۴.۶ گرم و یا  ۴.۶۱ گرم را بشنوید که اینها معادل یک مثقال است.

هر گرم ۱۰۰۰ ثوت است و هر مثقال ۴ گرم ۶۰۸ سوت می باشد. در گذشته یک مثقال ۲۴ نخود ریز تبریز بوده است، ولی اکنون با پیشرفت علم و تکنولوژی با ساخت دستگاه های توزین جدید که به بازار آمده این روش به فراموشی سپرده شده است درضمن قیمت هر مثقال زعفران بستگی به میزان رنگ دهی و نوع زعفران دارد و قیمتها بر اساس آن تغییر می کنند.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    منو